BAŞVURU

Değerli Sanatçılarımız,
İva Sanat, sanatçıları ve sanatseverleri buluşturan ortak bir platformdur.

İva Sanat’ta sanatçılar için üyelik tamamen ücretsiz ve süresizdir; herhangi bir üyelik aidatı bulunmamakta, üyelik sanatçı kendi isteğiyle sonlandırana dek devam etmektedir.

Üyelik kapsamında tüm üyelerimiz panel üzerinden kendilerine özel online mağaza oluşturabilir, bu mağazada biyografi / sergi katılımları / ödüller gibi kişisel bilgilerini yayınlayabilir ve kendilerine ait 20 adet eseri satışa çıkarabilirler. Eser adedini artırmak ya da farklı avantajlardan faydalanmak isteyen sanatçılar, isteğe bağlı olarak sistem üzerinden ek satın alım yapabilirler.

Ayrıca isteyen tüm sanatçılar ivasanat.com web sitesinde düzenlenecek özel konseptli üç boyutlu online sergilere katılım sağlayabilirler.
İva Sanat’a kayıtlı sanatçı olabilmek başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvurunun doğru şekilde değerlendirilebilmesi için formu mümkün olduğunca eksiksiz doldurmak önemlidir. Başvuru formunda görsel yükleme alanına en az 8 adet örnek eser yüklenmesi zorunludur. Eğer var ise hazırda bir portfolyo / CV de ilgili alana eklenebilir. Ayrıca “web sitesi / online portfolyo” alanına sanatçıya ait eserlerin sergilendiği bir online platform linkinin (instagram, facebook, pinterest, behance, kişisel web sitesi vb.) eklenmesi de değerlendirme için avantaj sağlamaktadır.

İsteyen tüm sanatçılar İva Sanat’a Resim, Heykel, Fotoğraf, İllüstrasyon, Dijital Sanat, Gravür ve Geleneksel Sanat kategorilerinden başvuru yapabilirler. Bir sanatçının bir ya da birkaç farklı kategoriden başvuru yapması mümkündür. Birden fazla kategoriden başvuru yapan sanatçıların başvuru esnasında başvurduğu her bir kategori için örnek eser göndermesi gerekmektedir. Eğer eserlerin İva Sanat’ta mevcut olan kategorilerin dışında bir kategoriye ait olduğu düşünülüyorsa, sanatçılar “diğer” kategorisini seçerek bununla ilgili bilgi paylaşabilirler.

Başvuruların incelemesi en geç 5 iş günü içerisinde tamamlanmakta, başvurusu kabul edilen sanatçıların sisteme kayıt olurken paylaştıkları mail adresine konuyla ilgili bir açıklama ile birlikte sisteme giriş için link iletilmektedir.

Tüm sanatçılarımızın başvurularını bekliyoruz!

İVA SANAT