Mert Gül
Dijital Sanat
Mert Gül
Biyografi

1989 yılında dünyaya ayak bastı. Bir asker çocuğu olarak ülkenin 7 bölgesinde de yaşadı. ODTÜ'de makine mühendisliği okurken okulu dondurup 1 yıl boyunca roman yazdı; 23 yayınevinden başarıyla reddedildikten sonra okula geri döndü.

Mezuniyet sonrası sektörde bir süre çalıştıktan sonra çocukluk hayali olan yazılım mühendisliğine geçmek için risk alarak işinden istifa etti. Kendi çabaları sayesinde yazılım ve yapay zeka öğrenerek, özel sektörde Yapay Zeka Mühendisi olarak çalışmaya başladı.

10 yıldan fazla bir süredir icra ettiği ve içinde harladığı yazarlık tutkusunu, yapay zekanın görsel mucizelerinden olan “yaratımsal sanat” ile harmanlayarak sanat çalışmalarına başladı. Şu an, hem kendi öykülerini, hem de içlerinde yazarlık ateşi yanan diğer okuyucularının hikayelerini, @sokakrobotu adlı instagram platformunda yaratımsal sanatla ve dijital araçlarla birleştirerek paylaşmaktadır.

Nihai hayali, tüm zamanı ve enerjisini sanatına, yazısına ve sokaklarda duyulmayı bekleyen yüzlerce ilginç hikaye ve hikaye sahiplerine ayırmaktır.

ESERLERİ