Online sergiler, dijital ortamda, zamandan ve gerçek mekândan bağımsız olarak internet üzerinden erişilebilen, üç boyutlu özel tasarlanmış konsept mekânlar içinde kurgulanan, 3600 gezilebilen, ivasanat.com web sitesinde yer alacak olan sergilerdir.

Sanat eserlerinin yüksek çözünürlüklü görselleri, özel tasarlanmış konsept 3D sergi alanına yerleştirilerek hazırlanır. Alan içerisinde sanat eserlerini tek tek gezmek ve eserlerle ilgili bilgi almak mümkündür. Online sergilerdeki eserler, daha sonrasında sanatseverler tarafından sanatçılarımızın mağazalarından satın alınabilir.

Kişisel Sergiler ve Karma Sergiler olmak üzere iki alternatifi bulunan sergiler sürekli olarak açık olacak, katılımcılar periyodik aralıklarla değişecektir. Takvimdeki müsaitlik durumuna göre başvuru yapan tüm sanatçılar sırayla, seçtiği konseptteki online karma sergilere katılabilir ya da seçtiği konseptte bir online kişisel sergi açabilirler.

Sergilere İva Sanat’ın sanatçısı olan herkes katılabilir. İva Sanat’a kayıtlı olmayan sanatçıların sergilere katılım sağlaması mümkün değildir.

Online sergiler ücretsiz üyelik kapsamında değildir; sistem içerisinden ek satın alım yapılması gerekmektedir.
* Online sergiler sistemde şu an için aktif değildir. Aktif hale geldiğinde duyuru yapılacaktır.